Yamahu T-Max nahradí Tri-Max?

Podle neoficiálních informací kolegů z francouzského webu by měl být legendární maxiskútr od Yamahy v roce 2012 nahrazen novým modelem s ještě větším motorem – a s VÍCE NEŽ DVĚMA KOLY!

Yamaha T-Max je v jižních státech s velkou oblibou skútrů již řadu let velkým prodejním trhákem. Že tato kategorie má slibnou budoucnost, dosvědčuje i představení konceptů maxiskútrů BMW Concept-C či Honda New Mid Concept. Je tedy logické, že ani Yamaha nezůstane pozadu, a pracuje na nové verzi Maxe, protože aby Max byl opravdu „max“, bude v dnešní době potřebovat přinejmenším objem 750-800 ccm. Podle neoficiálních informací se ale pracuje i na vývoji tříkolové verze, která by zpřístupnila tento skútr i vlastníkům řidičáku skupiny B, kam tyto skútry kvůli nelogické legislativě v řadě evropských států spadají.

Je ovšem možné, že se Yamaha nezastaví pouze u tříkolky a přidá ještě jedno kolo, protože i toto řešení má své výhody, jak ukazuje popularita nového projektu Quadro 4D. Yamaha totiž už před čtyřmi lety ukázala na výstavách koncept Tesseract, který úvahy o tomto směru vývoje výmluvně potvrdil.

Autor: Filip Tichý