fotka

BMW Concept C

 • vydáno: 4.11.2010
 • autor: Matěj Oliva, Foto: Matěj Oliva, Filip Tichý, BMW

Již nějakou dobu se na internetu objevují více či méně zdařilé fotomontáže na téma skútr od BMW. Nakonec jsme museli čekat až do letošního veletrhu EICMA v Miláně na odhalení finální podoby tohoto konceptu. No a když se z nového stroje zvedla plachta, spolu s většinou přihlížejících jsme stáli s vyraženým dechcem.

Musím přiznat, že jsem od BMW čekal ledasco, ale rozhodně ne něco takového. O maxiskútru se mluvilo, ale spíše v souvislosti s elektrickým kapotovaným strojem na bázi C2, nebo něčeho podobného. Dvouválcová osmistovka je proto velkým překvapením. Celý skútr je ostatně hodně sportovně střižený. Vše začíná silným motorem a pokračuje podvozkem. Ten je vybavený USD vidlicemi, které jsou dlouhé stejně jako na motorce a prochází až k řidítkům. Vidlice mají také průměr podobný těm u sportovních motorek.

Přední kolo brzdí radiálně umístěné čtyřpístkové brzdiče. BMW Concept C má spoustu zajímavě řešených detailů. Ovladače jsou převzaté z velkých cestovních bavoráků, palubní deska je řešena jedním velkým barevným displejem, který dokáže zobrazit nespočet informací. Úzkou stavbu zaručují displeje napojené na kamery v zadní části skútru, které nahrazují zpětná zrcátka. Hodně zajímavé je i obutí ve dvoubarevném provedení. Tady ale vše naznačuje tomu, že jeden z inženýrů BMW měl dlouhé odpoledne se štětečkem a modrou barvou.

BMW Concept C nepostrádá ani elektronicky ovládané přední plexisklo, vyhřívané rukojeti, nebo otoční ovladač palubního počítače. Stroj je samozřejmě velice kvalitně zpracován a je vidět, že na použitých materiálech se nešetřilo a vše se dělalo velice precizně, což ostatně můžete vidět na fotkách z výroby. Posledním tajemstvím tedy zůstává, zda se skútr dostane do prodeje, popřípadě kdy a za kolik to bude. Zatím se můžeme jen kochat krásným konceptem


Video

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz