Intermot: skládací elektroskútr XOR XO2

V Kolíně nad Rýnem jsme potkali i zajímavý elektroskútr s ultramoderním designem, působivými parametry i řadou chytrých řešení – a navíc je skládací a v pohodě si jej vezmete třeba na dovolenou autem!

Elektroskútry nabízí čistý a úsporný provoz, proto není divu, že jde i v této oblasti vývoj neustále dopředu. Francouzská značka XOR z Aix-en-Provence vyvinula chytře spokládanou mašinu s působivými hodnotami.. S motorem 8 kW prý dosáhne až 120 km/h, dojezd kolem 80 km také není špatný a zrychlení 0-100 m umí za 6 sekund. To jsou hodnoty, které se vyrovnaí řadě stopětadvacítek! A doba nabíjení rychlonabíječkou za 1,5 hodiny už také zní přijatelně.

Design s účinným plexištítem si zaslouží jedničku s hvězdičkou, LEd světla a originální zavěšení předního kola s odpružením také umí zaujmout.Xo2 navíc lze složit do úhledného balíku a převézt autem – po takovém řešení určitě okamžitě sáhnou skoro všichni majitelé karavanů, kteří až doteď vozili kola či malý skútr na zadním nosiči.

Model XO2 navíc nabízí možnost přepnutí na režim Rain se sníženým krouťákem, má i zpátečku, pod sedlo se vejde přilba. A sympaticky zní i údaj o hmotnosti 90 kg. Skútr je zatím v nabídce pouze ve Francii, Británii a Německu a je prodáván bez baterie, kterou si od výrobce pronajmete a on se stará o její údržbu a včasnou výměnu.


Autor: FilipT, foto: Jan Altner