EICMA: Peugeot Metropolis a koncept Onyx

Tato francouzská značka přivezla do Milána novou modelovou řadu svých luxusních skútrů a vrhla se do světa tříkolových skútrů po vzoru MP3. Vedle produkční verze Metropolis 400i pak ukázala i sportovní koncept Onyx, samozřejmě také na třech kolech.

Peugeot Metropolis 400i RS

Tento model jsme si mohli prohlédnout již před měsícem – viz reportáž Peugeot z výstavy Intermot. V Miláně se ukázala ještě vylepšená verze RS v matné titanové barvě se sportovními doplňky, hliníkovými nášlapy a další výbavou. Pochlubit se může i bezklíčovým ovládáním či denními LED světly.

Technika v podobě vodou chlazené čtyřventilové čtyřstovky s výkonem 37 koní zůstává stejná jako u standardní verze, také originální systém naklánění předních kol DTW (Dual Tilting Wheels) zůstává bez úprav a na jaře by se měly první vyrobené kusy objevit na showroomech. I Metropilis zdědil chytré otvírání zadní části podsedlového prostoru bez nutnosti sesednutí, které nás tak nadchlo v redakčnímm testu

Peugeot Onyx

Koncept Onyx ukazuje úžasné možnosti vývoje, jaé přináší tříkolová konstrukce. Mohutný předek a silueta nahrbená dopředu umožňuje využít designové prvky z aut – však také Peugeot kromě skútru pod tímto názvem připravil také koncept auta a jízdního kola.

Sportovní výraz Onyxu už také naznačuje, že tohle není jen praktický skútr – výrobce tomu říká supertrike. Také široká zadní guma 200/50 R17 naznačuje, že se zde počítá i s větším výkonem. Ten by měl zajistit hybridní pohon sestávající ze spalovacího motoru 400 ccm a elektromotoru.

Kombinovaný maximální výkon by pak měl dosáhnout zajímavé hodnoty 45 kW a umožnit maximálku přes 150 km/h. To vše při spotřebě 2L/100 km díky rekuperaci energie do lithiové baterie a masivnímu dojezdu až 500 km při kombinaci obou druhů pohonu.

Autor: FilipT, foto: Jan Altner