fotka

Intermot: Peugeot Metropolis 400i – konečně na třech

  • autor: Matěj Oliva, Foto: Jan Altner

Už několik roků po sobě ukazuje Peugeot na výstavách růzé koncepty tříkolového skútru. Až letos jsme se ale dočkali skutečného stroje připraveného vstoupit na trch populárních tříkolek.

Metropolis designově perfektně zapadá do modelové řady Peugeotu, není nijak zbytečně odvážný, má elegantní ostré tvary, které nikoho neurazí. Koncepce je podobná jako u konkurenčních tříkolek. Vzadu je jedno kolo hnané přes variátor kapalinou chlazenou čtyřstovkou, kterou už ze skútrů Peugeot známe. Ta má výkon 35 koní a výrobce udává maximální rychlost 150 km/hod.

Vepředu je systém lichoběžníkových ramen s klasickými tlumiči. Celková váha stroje je 265 kg, což je v dané kategorii odpovídající. Zajímavý je systém zablokování vahadel, který blokuje v nízké rychlosti tlumiče. Zatočit tedy můžete, nicméně naklonit skútr ne. Po rozjezdu se systém opět otevře.

Peugeot bude pravděpodobně možné řídit s průkazem skupiny B, vzhledem k tomu, že výrobce udává propojené brzdy a brzdový pedál.

Peugeot vnesl další zajímavý stroj do rozvíjejícího se segmentu tříkolových skútrů, kde přibývají stále nové modely a to je rozhodně dobře.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz