Aprilia SRV850 2012 se blíží

V Miláně se předvede nový skútr Aprilie… ale také tak trochu od Gilery. Právě mohutný sportovní kříženec skútru a motocyklu Gilera GP800 má poskytnout svoji konstrukci a techniku, Aprilia dodá design navazující na superbike RSV4 a výsledkem bude nový závodních do městského provozu.

Opakuje se tak úspěšný tah koncernu Piaggio, který již v létě uvedl na trh novou Aprilii SR Max 300 založenou na technice Gilery Nexus – viz náš první test této novinky. V případě osmsetpadesátky tak Aprilia s minimálními náklady na vývoj osloví zájemce o sportovní maxiskútr s jedinečnou konstrukcí a jasným vítězem v oblasti maximálního výkonu.

Vodou chlazený dvouválec do V s objemem 850 ccm s elektronickým vstřikováním s variátorem a navíc ještě sekundárním převodem síly na zadní kolo pomocí řetězu má nejvyšší výkon 76 koní – pro srovnání poslední novinka Kymco MyRoad 700i má 59 koní a rozšířené šestistovky kolem 50 koní. Ani hmotnost 235 kg suché váhy není na poli maxiskútrů až tak vysoká. Celý komplet jezdí na víceméně motocyklových kolech 16” vepředu a 15” vzadu a díky umístění motoru ve středu rámu nabízí slušné sportovní chování na dálnici i v zatáčkách. Na další oficiální údaje si budeme muset ještě počkat až do Milána.


Autor: FilipT