Vespa 946 Armani

Itálie je bezesporu jedničkou ve světě designu i módy. A když se spojí dvě nejslavnější značky ve svém oboru a společně připraví speciální produkt, obvykle to stojí za to. A to platí i pro speciální edici Vespa 946 Emporio Armani.

Armani je jedním z hlavních průkopníků ve světě módy a můžete se vsadit, že při vyhlašování Oskarů nebo na přehlídce na festivalu v Cannes bude polovina hvězd oblečená právě ve smokingu od Armaniho. Značka Armani je přitom stará čtyřicet let, Vespa zase slaví stotřicet let od svého vzniku, proto jako výroční model vznikla Vespa 946 Emporio Armani.

Základem je už tak luxusní model Vespa 946, která ovšem dostala ještě módnější ohoz v podobě speciálního „saténového“ lakování. Zbytek doplňují emblémy Emporio Armani na stranách a logo módní značky nad světlometem. Technické specifikace zůstávají stejné, tedy hliníková konstrukce s koženým sedlem, digitální přístrojovkou a moderním jednoválcem, dvoukanálovým ABS a 12palcovými koly.

Vespa 946 Emporio Armani bude vyrobena v omezené číslované sérii a pravděpodobně se s ní potkáte spíše ve výlohách luxusních butiků než na ulici v provozu. A cena? Jak se říká, jestli se musíte zeptat na cenu, pak si ji stejně nemůžete dovolit…


Autor: FilipT