Torrot Müvi – další elektrická vlaštovka

Elektroskútry se pomalu nadechují ke svému drtivému nástupu. Po evropské premiéře povedeného Gogoro je tu další zajímavý elektroskútr, který se nemusí bát reálného provozu. A to nás ještě čekají dvě velké evropské výstavy, na kterých budou bezesporu představeny další novinky.


Novinka byla představena na European Mobility Week. Prezentuje se jako chytrý doplněk do města, což také plní. Jednoduchý design má klasický skútrový vzhled, využívá motoru odděleného od zadního kola a dobré jízdní vlastnosti by měla zajistit velká 16″ kola. Baterie je dost neprakticky umístěna pod sedlem, což má neblahý vliv na těžiště a také samozřejmě přicházíte o cenný prostor pro svá zavazadla. Zbylý prostor pod sedačkou pak vyplňuje rovněž poměrně neprakticky nabíječka, kterou musíte při každém dobíjení vybalit a zapojit externě.


Hlavní baterie má napětí 48V, což řadí skútr do nízkovoltážních. To je dobré především pro homologaci a manipulaci s bateriemi, které jsou vyjímatelné. Výkon i dojezd odpovídají městskému provozu a skútr rozhodně nemá ambice překonávat rychlostní a dojezdové rekordy.


Cena pro evropský trh zatím není stanovena.

Autor: skutrmania.cz