Světový rekord skútru TGB

Při 24hodinovém závodě Le Minz 24 Scooterthon, konaném při Australian Motorcycle & Scooter Expo, vytvořil vítězný skútr TGB Tapo 50 nový světový rekord na 24 hodin.

Velice populárního závodu se o uplynulém víkendu zúčastnilo 43 závodníků ze 14 týmů, kteří na 665 metrů dlouhém okruhu Parklands ujeli celkem 20 000 kol. Spolehlivost skútrů TGB Tapo tak byla dokonale otestována v nejextrémnějších podmínkách, kdy non-stop závodily od sobotního do nedělního poledne. Nejlepší z týmů byl tým Scooter Shop, ale byl to heroický výkon sólového jezdce Marka ‘Brownieho’ Browna, který na sebe strhl veškerou pozornost. Brown pokořil stávající světový rekord na nejdelší sólo vzdálenost ujetou za 24 hodin na skútru o objemu 50 ccm a vytvořil nový rekord hodnotou 1189,685 km. Brown a skútr TGB Tapo 50 tak přepsali i oficiální Guinnessovu knihu rekordů.

„Je to již popáté, co jsem se zúčastnil tohoto známého závodu, a jsem nadšený ze získání světového rekordu,“ řekl Brown v cíli. „Toto byly sice mé poslední závody jako sólo jezdec, ale již se těším na příští závody jako týmový jezdec. Světový rekord je velká událost a chci všem poděkovat za pomoc při přípravě, zejména továrně TGB za perfektní skútr, Tapo 50 bez problémů přestál i tak tvrdý vytrvalostní test.“

Le Minz je jednou z nejzábavnějších akcí na australské motocyklové scéně. Závodu se například zúčastnil i známý FMX jezdec Matty McFerran, který po závodě prohlásil: „Toto byla ta největší zábava, jakou jsem kdy na motocyklu prožil. Teď se mi chce jít, a zkusit silniční závody.“

Skútry TGB se zapsaly do historie již jednou, když se v roce 2006 stal skútr TGB RS303 50 prvním skútrem na světě, kterému se podařilo dotočit vůbec první skútrový backflip. Se skútrem tehdy skákal freestylista a kaskadér Matt Shubring, australský FMX šampion z roku 2004.

Autor: ASP Group