Skútr je módní záležitost, potvrzuje 9 z 10 skútrařů

Audrey Hepburn, Gwyneth Paltrow, Julia Roberts nebo Ilona Csáková – ať už jde o slavné herečky a zpěvačky, nebo (ne)obyčejné české ženy od manažerek až po studentky, všechny mají jedno společné – objevily kouzlo skútrů. Ty jsou totiž již po několik desetiletí nejen ekonomicky dostupným dopravním prostředkem a neocenitelným pomocníkem v přeplněném městském provozu, ale také elegantním a stylovým módním doplňkem.

Jaké jsou přednosti skútru, jak se řídí a jaké vybavení a oblečení si na něj pořídit, se dozví návštěvníci a hlavně návštěvnice již 2. ročníku Skútrfestu, který se bude v Obchodním centru Šestka konat od 4. do 13. dubna. Desetidenní festival představí na šest desítek skútrů všech druhů a velikostí, chybět nebude ani hromada zábavy pro děti a inspirace pro dospělé. K vidění budou tradiční Vespy, luxusní BMW, silné Yamahy, české Jawy, historické Lambretty či ekologické elektrické skútry. Na výstavě bude k vidění také raritní kousek a to Vespa 946 s unikátní hliníkovou karosérií, jejíž cena dosahuje čtvrt milionu korun. Výstava je navíc prodejní, takže pokud návštěvníci objeví stroj svých snů, budou si ho moci rovnou objednat.

Každý, kdo uvažuje o koupi skútru, si bude moci vyzkoušet jeho řízení během zkušební jízdy s instruktorem. Jak moc velký rozdíl je mezi řízením auta a motocyklu, poznají ti, kdo vyzkouší motocyklový trenažer. Fanoušci ekologie ocení možnost jízdy na elektrokoloběžkách a snad každý bude potěšen možností soutěžit o elektrická skútr! Soutěž o ekologický elektroskútr bude probíhat na www.facebook.com/ocsestka a také přímo v Obchodním centru. „Rozhodli jsme se návštěvníky výstavy a hlavně fanoušky našeho centra odměnit a když už, tak pořádně! Už teď se moc těším na setkání s vítězem a předání výhry,“ dodává k soutěži marketingový manažer OC Šestka Leoš Pajer. Skútrfest probíhá ve spolupráci s Vespa clubem Czech Republic. Další informace k výstavě a soutěži na www.oc-sestka.cz

Největší jízda to ale na Šestce bude již tradičně o víkendech: během obou festivalových víkendů bude připraven mimo jiné i fotokoutek se skútrem, kde si budou návštěvníci moci vyzkoušet, jak jim tenhle dopravní prostředek sluší. O víkendu 5. a 6. dubna budou připraveny předváděcí jízdy, jízdy na skútrech i elektrokolech a dětské dopravní hřiště.

Druhý festivalový víkend navštíví OC Šestka se svými skútry dva nadšení Vespaři – Miloš Pokorný a David Matásek. Jinak bude druhý víkend věnován zejména dětem: o zábavu se postará Jaroslav Uhlíř a oslavíme i blížící se Velikonoce samozřejmě na skútrech. Nedělní kreativní dílny budou taktéž ve znamení dopravních prostředků – 6. 4. se budou odlévat sádrové modely skútrů a motorek, 13. se pak budou vyrábět samolepky aut, letadel a samozřejmě motorek. Takže hurá na Šestku, bude to jízda pro všechny!


Autor: TZ oc sestka