Přijde tříkolová Yamaha TriMax 2017?

Japonské značky zareagovaly na úspěch tříkolových skútrů a začínají přicházet s dalšími plány do budoucnosti. Jako první Yamaha pustila na trh výbornou Tricity, nyní se množí spekulace o dalších modelech. Čím nás Yamaha překvapí v Miláně?

Piaggio se svým modelem MP3 stále na západních trzích zůstává lídrem, ale Yamaha se svojí relativně levnou stopětadvacítkou Yamaha Tricity už si na trhu našla také velký díl zákazníků. Až dosud ale žádná značka neriskovala s investicí do něčeho sportovnějšího na třech kolech. A přitom u takového TMaxe by to dávalo perfektní smysl! Jistá stabilita i bezpečnost podvozku si přímo říkají o využití na silnějších strojích.

Následující designové skica ukazuje, že by výsledek s využitím stávajícího designu TMaxe a tří kol mohl být více než povedený. Podle neoficiálních zpráv si ale musíme počkat ještě nejméně rok na sezónu 2017.

Ale nic není vyloučeno, třeba Yamaha zapracuje na předchozím konceptu Yamaha Tesseract (viz níže) a fázi tří kol rovnou přeskočí a pustí do světa čtyřkolku 😉


Autor: FilipT