Odpanění Blanky s Vespaklubem

Dlouho očekávané otevření tunelu Blanka si přímo říká o premiérovou klubovou jízdu, nový tunel jsme si proto projeli pěkně stylově – v průvodu několika desítek italských skútrů Vespa. A zde máte malou fotogalerii z akce.

Tunel Blanka působí docela sympaticky – je dokonale osvětlený a díky bílým obkladům je v něm dokonale vidět a vytváří dojem velkého prostoru a spousty volného místa. Taky proto ale úvodní omezení rychlosti na 50 km/h většinu řidičů dost brzdilo a výsledkem bylo, že většina aut jela nacpaná těsně za sebou a chaoticky zrychovala na intuitivně bezpečnost sedmdesátku a zase brzdila na předpisovou padesátku.

Naše kolona skútrů Vespa si dala tunel oběma směry a můžu potvrdit, že to jsou docela příjemné kilometry komunikace navíc, které hodně zlepší dostupnost Holešovic a Letné. Bude chvíli trvat, než se lidi naučí řadit se předem do pruhů na výjezdy z tunelu, taky napojení na provoz v Holešovicích asi bude zdrojem dopravních zácp, ale pokud pojedete mimo špičku, čeká vás příjemné svezení.


Autor: FilipT, foto: Ludmila Foblová a Jiří Růžek