Nová prodejna Piaggio Group na Vrbovce

Po náročné zimní rekonstrukci se v motocentru Vrbovka v pražském Braníku znovu otevřela nové reprezentativní prodejna pro značky koncernu Piaggio Group – tedy PRILIA, MOTO GUZZI, GILERA PIAGGIO a VESPA. A je opravdu na co se dívat, posuďte sami z naší fotogalerie níže!

Koncept prodejny je dílem architektů Jaromíra a Naďi Pizingerových ze společnosti MORIX, kteří navrhli moderní a současně neobvyklé řešení prostor pro prezentaci motocyklů, skútrů a nové zázemí pro návštěvníky a zákazníky prodejny či servisu.

Dominantou je vstup do prodejny s recepcí prodeje motocyklů kolem vysokého válce ve tvaru pístu, na němž stojí vzácný a exkluzivní motocykl z firemní sbírky Aprilia RSV 1000 NERA, stroj s výrobním číslem 65 z limitované edice pouhých 100ks vyrobených v roce 2003. Jednomístný motocykl disponuje výkonem 142 koní a suchou váhou 182 kg, má celokarbonovou kapotáž, kompletní podvozek Öhlins, ultralehké kované magnesiové ráfky OZ a kompletní závodní výfukový systém Aprilia/Akrapovic.

Z celkové plochy více jak 530 čtverečních metrů je vyčleněno místo pro expozici až jedenácti motocyklů Aprilia a stejný počet pro Moto Guzzi. Vzadu je vystaveno devět skútrů Vespa různých barev ve speciální kleci.

Skútry všech značek koncernu – Piaggio, Aprilia, Vespa a Gilera – naleznete na galerii v patře, která je přístupná po vnitřní rampě kolem prodejny. Rampa poskytuje zajímavý pohled na celý prostor a je na ní rovněž vystaveno několik skútrů.

Ve střední části je nový butik s příslušenstvím, oblečením a dárkovými předměty. Na středovém pultu butiku je vystaven motocykl osazený originálním příslušenstvím. Nyní zde stojí Moto Guzzi V7 Dark Rider dle projektu GARAGE.

V zádní části je café lounge, relaxační zóna pro návštěvníky čekající na servis nebo jen pro chvilku odpočinku. K dispozici je volně přístupné wifi připojení a projekce zajímavých videí všech značek. Tato část propojuje výstavní plochu se zcela novým prostorem pro příjem servisních zakázek a prodej náhradních dílů. Servisní zóna má druhý samostatný vchod a je otevřena ve všedních dnech letní sezóny již od 8h ráno.


Autor: FilipT, TZ Aspirit, foto: František Chobot