Nová Honda SH125 Mode

Honda právě představila dalšího zástupce řady SH a vedle stávající stopětadvacítky SH125i zařadila ještě jeden o kousek menší a jednodušší model Mode zaměřený na módní styl.

Nízko umístěné sedlo a proti SH125i také podstatně snížená hmotnost a ještě větší obratnost z téhle mašiny dělají skvělou volbu pro mladé slečny, které také osloví jemná růžová varianta. Honda SH125 Mode přitom nabídne všechny moderní prvky z repertoáru technologií značky Honda.

Nový rám a menší čtrnáctipalcové zadní kolo přinesly kromě nízké hmotnosti i kompaktnější rozměry a s váhou pouhých 116 kg pravděpodobně půjde o jednu z nejlépe ovladatelných mašin i pro subtilnější postavy. Pro srovnání, standardní SH125i je proti tomu s hmotností 134 kg a delším rozvorem i délkou najednou velký cesťák! Vepředu má mode i nadále velké šestnáctipalcové kolo a jezdí na poměrně úzkém obutí 80/90-16 vepředu a 100/90-14 vzadu.

Skútr SH125 Mode dostal pouze 5,5 litrovou nádrž, ovšem může si to dovolit, protože s modernizovaným jednoválcem, vstřikováním PGM-FI a systémem vypínání motoru na křižovatkách Idling Stop se dostává se spotřebou na hranici 2 L/100 km. Na jednu nádrž tak ujedete 275 kilometrů, a to je na skútr určený primárně do města opravdu dost.

O bezpečnost se stará kombinovaný brzdový systém CBS, který propojuje přední kotoučovou a zadní bubnovou brzdu – podobně jako u populárního modelu PCX. Praktickou stránku podporuje rovná podlážka pro odložení tašky i velkorysé úložné místo pod sedlem, kam by se měla vejít i integrální přilba!

To hlavní u tohoto skútru je ale design! Růžové provedení s hnědým sedlem bude silné lákadlo pro každou teenagerku, zpracování plastů kolem přístrojovky v podobě kůže zase nadchne tatínky, kteří budou koupě těchto přibližovadel financovat. Skútr zkrátka vypadá hodně luxusně a jsme zvědaví, zda se tento dojem potvrdí i při osobním setkání s touto novinkou na podzimní výstavě v Miláně.

Krásné promo video plné barev

Autor: FilipT, foto: TZ Honda