Motoped Survival: Black Ops

Mopedy s motorem do 50ccm i šlapkami můžou fungovat jako motorka i jízdní kolo a díky tomu je v řadě států a konkrétně v USA můžete řídit i bez řidičáku. Navíc jsou lehoučké a při poruše motoru či nedostatku benzínu umožňují nouzové dojetí alespoň k pumpě…

Pokud jste se začali dívat na seriál Živí mrtví, pak určitě uznáte, že speciální model Survival americké firmy Motoped je perfektním dopravním prostředkem do světa po jakékoli apokalypse, při které začnou docházet zásoby benzínu a na silnicích bude nutné přenášet motorku přes překážky!

Verze Black Ops je doplněná samostřílem na zombie, sestavou dalších zbraní i přídavnými nádržemi. Nás ale zaujal spíše model Motoped Survival, který se díky přídavným nádržím, malému odporu a lehké konstrukci v rozmezí pouhých 50-60 kg může pochlubit dojezdem až 800 km! Spotřeba 1,2 litrů na 100 km je opravdu hodně výjimečná a lze za ni poděkovat malému motoru 49 ccm značky Honda. Malý motor ale klidně můžete nahradit modelem 155 ccm a dopřát si podstatně vyšších rychlostí přes 100 km/h.

Na tomto speciálu si místo přístrojové desky nasadíte svůj chytrý mobil nebo GPS navigaci, dozadu kromě kuše na lov zvěře naložíte lano, karabiny, nůž či baterku, do jednoho kanystru dolejete benzín a v druhém máte rezervní zásobu vody. Tato značka nabízí i sportovní model Pro určený do terénu, kam se jinak dostanou jen horská kola.

Verze Cruzer je pak stylový městský dopravní prostředek s kůží potaženým sedlem a rysy café-raceru.


Autor: FilipT