Jak na zmrzlé ruce

Zima už o sobě dává pořádně znát a ranní cesty do práce už nejsou takovým potěšením jakým byly v létě nebo na jaře. Teplé oblečení je v těchto dnech už nedílnou součástí našeho vybavení a tak jsme se v redakci rozhodli představit některé ze „zimních“ doplňků, které nám pomůžou sezónu o něco prodloužit a jízdu v zimě zpříjemnit.

Zima na ruce určitě není ničím příjemným, ale ani bezpečným! Motorukavice mají za úkol Vás ochránit při nějakém tom případném pádu, ale před chladem Vás příliš neochrání …. Pokud tedy nevlastníte rukavice zimní nebo jinak zateplené. Jednou z možností jak si ruce udržet v teple a neutratit při tom velké peníze je thermo vložka do rukavic. Cena se pohybuje v rozmezí 250 – 650,-Kč dle vybraného materiálu a značky. Největší výhodou thermo vložek, pokud pominu cenu, je možnost využití na každém skútru nebo motorce. A přitom Vám nezaberou víc místa než jedno balení papírových kapesníčků. Vložky jsou sice velmi tenké, ale neprofouknou! Vhodné jsou do chladnějších dnů, ale s prvními mrazíky Vám příliš nepomůžou. Je tomu jen pár dní, co jsem je vyzkoušel ráno při teplotě pod bodem mrazu spolu s „klasickými“ motorukavicemi a po 30 km jízdy jsem ruce skoro necítil. Do podzimního nebo jarního počasí jsou, ale ideálním doplňkem.

Další možností je použití návleků na řidítka. Návleky na řidítka jsou univerzální a jde je použít, takřka u každého modelu skútru a nejen skútru, ale i motorky. Návleky odolávají větru, dešti a sněhu. Vnější část bývá nejčastěji neoprenová. Vnitřek je pak z umělé kožešiny, které udržuje Vaše ruce pěkně v teple. Nevýhodou oproti předchozímu výrobku je vyšší cena, která se pohybuje okolo 1200,-Kč, nutnost menší montáže, nemožnost vizuálně se podívat na řidítka (při nasazení návleků jsou Vám totiž všechny ovladače skryty a nevidíte na ně, takže startování, zapnutí světel, blinkry i klaxon používáte po paměti) a v neposlední řadě i design…..velkou parádu s tím asi neuděláte … na druhou stranu tady jde hlavně o funkčnost a s tímto doplňkem se nemusíte bát vyjet i v teplotách hodně pod nulou.

Pokud hledáte funkční a zároveň designově povedený výrobek a nekoukáte na nějakou tu korunu na víc, tak můžete sáhnout rovnou po vyhřívaných rukojetích! Nejlevnější vyhřívané rukojeti se dají koupit kolem 700,-Kč. Pokud se ale budeme koukat po nějakém tom kvalitnějším výrobku, tak tady se cena pohybuje nad 1500 – 2000,- Kč. V této cenové relaci mají rukojeti např. regulaci vyhřívání nebo ochranu baterie před vybitím atd. Nevýhodou je složitější montáž, která je ale mnohonásobně vyvážena komfortem a pohodlím, kterého se Vám dostane. Stačí otočit knoflíkem a máte teplo.

Všechny zde představené výrobky Vám poskytnou komfort, který v těchto zimních dnech určitě oceníte. Rozhodnutí zda si vyberete vložku do rukavic, návleky nebo dáte přednost vyhřívaným rukojetím je na Vás. My jsme měli možnost vyzkoušet jeden výrobek po druhém a verdikt zní, že každému prostě vyhovuje něco jiného …

Autor: Viktor Hrachovec