Intermot Kolín – Skupina Piaggio

Tradičně nejočekávanější jsou novinky ze země skútrům zaslíbené – Itálie. Bohužel letošní rok poznamenala krize a k vidění byly spíše nové barevné variace, než úplné novinky. Něco se ale přeci jen našlo.

Piaggio Typhoon 50/125

Jednou z inovací u Piaggia je základní model Typhoon. Skútr je inovovaný od základu. Nejdůležitější změnou je nová pohonná jednotka, která doplňuje dvoutaktní padesátku. Má objem 125 kubíků a bije ve čtyřtaktním rytmu. Krmená je vstřikováním a její výkon je 9,6 Koně. Skútr nově jezdí na 12“ kolech a přepracovaný byl i rám. Ten by měl být nyní stabilnější a pevnější. Samozřejmostí jsou i nové barevné variace.

Na výstavě nechyběl ani hybridní skútr MP3 a ostatní modely Piaggia. Bohužel kromě barevných variací jsme se nedočkali ničeho převratného. U Piaggia ale lze předpokládat, že hlavní novinky přiveze až do Milána.

Vespa

U Vespy platí absence novinek dvojnásob. Rozhodně zajímavé jsou nové barvy, které jsou na Vespách nyní k vidění. Líbivá je také úprava touring vybavená nosiči zavazadel.

Aprilia SR Max Biaggi replica

Pro letošní superbikovou sezónu změnila Aprilia zbarvení svých RSV 4 a rozhodně jí to přineslo štěstí. Mistrem světa se stal právě jezdec na Aprilii s číslem 3 – Max Biaggi. Na jeho počest je k dostání nejsportovnější model Aprilie – SR 50 v barvách Air Italia. Technicky se o žádnou novinku nejedná, nicméně vypadá opravdu pěkně.

Gilera

Bohužel žádné inovace, ani novinky nepřinesla ani Gilera, takže se můžete pokochat jen novým barevným provedením Runneru 50.

Autor: Matěj Oliva, Foto: Autor