Honda Metropolitan 50

Spolu s čerstvou novinkou Honda PCX 150 se v Severní Americe představila také padesátka Metropolitan. V Kanadě se nabízí pod názvem Jazz, v Austrálii a Japonsku se jmenuje Snoopy, nedočkáme se i v Evropě?

Metropolitan navazuje na předchozí model, od roku 2012 ale i v padesátkovém objemu obsahuje elektronické vstřikování a ještě nižší spotřebu paliva. Vzduchem chlazený jednoválec je populární v řadě amerických států, kde předpisy povolují jeho řízení i bez řidičáku. Docela chytrou funkcí, kterou jinde hned tak nenajdete, je zámek centrálního stojanu v zavazadlovém prostoru pod sedlem – to případnému zloději dost znesnadní odtlačení skútru.

Zajímavostí je inovovaný design, který přesunul světlomet z přední kapotáže nahoru na řídítka. Zůstaly bubnové brzdy, které na zkrocení tohoto městského střízlíka bohatě stačí, ovšem dostaly kombinovaný brzdový systém CBS. Na evropském trhu se s tímto modelem asi nesetkáme, jeho roli a cenovou třídu zde již obsadila modernější Honda Vision 50 s většími koly.

Autor: FilipT