Hero RNT150 TDi – první skútr diesel

Jedna z největších motocyklových značek na světě co do počtů vyrobených strojů – indický výrobce Hero, odhalil koncept pracovního skútru se vznětovým motorem 150 cc pod názvem RNT. Na trh přijde v roce 2015 a dokonce prý bude v nabídce i přeplňovaná verze TDi!

Model RNT bude pohánět čtyřdobý vodou chlazený diesel 150 ccm s přímým vstřikováním s výkonem 13,5 koní při 4000 ot/min a hodně velkém krouťáku 35 Nm již při 1600 ot/min – tady mají přeci většinou skútry volnoběh! Nádrž na 6 litrů by měla vydržet přes 400 km.

Stroj má klasickou teleskopickou přední vidlici a vzadu kyvku a jednoduché jednopístkové brzdy, které ale moc zatížené nebudou – maximálka bude 70 km/h a hmotnost 136 kg, to není na diesel špatné… Přední LED světlomet je opatřený vlastní lithiovou barterií.

Hodně svérázný design trochu připomíná kosmické vozítko pro mimozemšťany, bližší pohled ale odhalí spoustu praktických prvků. Stroj je evidentně cílený na domácí indické zákazníky, kteří potřebují na mašině odvézt celou rodinu. Velká schránka s mosičem nad předním blatníkem sice není určena pro přepravu cestujících, ale můžete se vsadit, že tu určitě pár dětských pasažérů v provozu potkáte… To samé platí pro boční kryty zadního kola, aby se manželce za jízdy nenamotalo „sárí“ do kola.


Autor: FilipT