Europcar začne půjčovat Piaggio MP3

Skútry získávají na popularitě a poprvé se prosadí i v autopůjčovnách. Piaggio Group uzavřela smlouvu s celosvětovou sítí autopůjčoven Europcar na rozšíření půjčovací flotily o stroje Piaggio MP3 500 LT. V nabídce zatím budou pouze v Madridu a Barceloně, ale v případě úspěchu se očekává zapojení dalších evropských velkoměst.

Vlajková loď koncernu Piaggio – Piaggio MP3 500 LT – má díky tříkolové konstrukci velkou výhodu, že ji lze řídit s řidičákem skupiny B na osobní automobil, a nic tak nebrání zařazení do nabídky autopůjčoven. Jde o docela zásadní impuls, který by mohl podstatně rozšířit popularitu i využití skútrů.

Tříkolové skútry Piaggio, letos budou v nabídce na letištích a nádražích v Madridu a Barceloně, již se ale mluví i o dalších městech, jako je Malaga, Valencia, Seville a Kanárské ostrovy. A k dispozici budou speciální zaváděcí ceny, v rámci kterých přijde Piaggio MP3 500 LT u Europcaru na víkend na 99 Eur. V nabídce ale bude i pronájem na kratší období za 12 Eur na hodinu.

Jak narůstá hustota dopravy, roste i atraktivita a výhody skútrů. Objevují se první motocyklové taxislužby a nezbývá než doufat, že za pár let třeba budou skútry a motocykly běžnou nabídkou velkých autopůjčoven i v dalších místech světa.

Autor: FilipT