EICMA Miláno – Peugeot

Peugeot ukázal plejádu svých novinek na výstavě v Kolíně nad Rýnem. Čekali jsme, že si schová alespoň nějakou novinku do italského Milána. Hlavním aktérem celého stánku Peugeotu, který byl zhruba o polovinu menší, než v Německu byla expozice E-vivacity doplněná vhodnými rekvizitami.

V expozici nechyběla nová barevná provedení, nové doplňky a nakonec i jedna novinka. Skútr, který je podle Peugeotu primárně určený ženám, je postavený na velkých kolech s velice líbivým designem. Pohánět ho budou čtyřtaktní motory o objemu 50, 125, 150 ccm. Novinka je zacílená především na evropské trhy, kde by měla oslovit svým designem. Šestnáctipalcová kola by se měla postarat o vynikající jízdní komfort a sedlo pouhých 800 mm nad zemí zajistí snadné ovládání.

Jak je u Peugeotu zvykem, můžete tento stroj vybavit originálním příslušenstvím, jako je kufr, nebo plexištít. Cenově by se měla verze s nejvyšší motorizací pohybovat okolo 1700 EUR, ale prozatím se jedná jen o neověřené spekulace. Jo a jmenuje se Peugeot Tweet.

Video

Autor: Matěj Oliva