EICMA: Kymco People One a další novinky

V Miláně se na stánku Kymca představil modernizovaný nástupce populární řady People s velkými koly, ale i Xciting 400 a první prototypy připravovaných elektrických skútrů E-Candy a E-Queen.


Novinkou byla hlavně další generace modelu People s přízviskem One (heslem Kymca pro příští sezónu totiž je One to One – jeden skútr na jednoho jezdce). nový People One vyráží do sezóny 2013 na velkých kolech – 16″ vepředu a 14″ vzadu s moderním dvouventilovým jednoválcem 125 ccm s elektronickým vstřikováním DIS (Drop Injection System) a nuceným chlazením vzduchem. Uvidíme, zda to bude stejný prodejní hit jako předchozí people, kterého se zatím prodalo přes 60 tis kusů!

Díky nízké váze, jednoduché konstrukci a novému systému vstřikování tento model slibuje výbornou ekonomiku provozu (průměrnou spotřebu pod 2 litry na sto) a vysokou užitnou hodnotu – pod sedlo se totiž i přes velká kola vejde otevřená přilba.

Na stánku Kymco se znovu ukázal i sportovní Xciting 400, který sice designem vychází z pětistovky, ale konstrukčně je hodně odlišný a má novou čtyřstovku konstrukce G5. Nabídne téměř stejné výkonové parametry jako pětistovka ( 26,5 kW proti 28 kW), ale je téměř o třicet kilo lehčí (!), takže výsledkem bude hodně svižné a obratné svezení. To naznačují i robustní komponenty jako třeba radiálně uchycené brzdy.

Kymco se připravuje na budoucí elektrifikaci provozu a představilo první dva prototypy E-Queen 3.0 s motorem 3kW a E-Candy 2.0 s motorem 2 kW. ty by na vybraných trzích měly přijít do prodeje již během příštího roku, u nás se s jejich uvedením zatím v nejbližší době nepočítá.


Autor: FilipT, foto: Jan Altner