BMW chystá malý skútr?

Německý výrobce má hodně dobře našlápnuto do světa skútrů a jeho dva modely C650GT a C600Sport se stále drží na špičce kategorie luxusních maxiskútrů (jak jsme si ostatně ověřili v našem společném Maxitestů Maxiskůtrů i při nedávném krátkém testu jediného vyráběného elektrického maxiskútru na světě %skutrmania.cz/clanek/797-bmw-c-evolution-s-elektrikou-po.html“, target=“blank“>BMW C evolution po Alpách. A chystají se i stroje menší kategorie.

Podle řady náznaků se možní již letos na podzim, ale nejpozději během roku 2016, představí i řada menších skútrů s motory 125/150/300 ccm. Tyto stroje souvisí s plánovanou expanzí výroby i odbytu značky BMW na východní trhy a se spoluprácí s indickými partnery. Na internet zatím unikly jen patentové nákresy podané společností BMW, na kterých se ukazuje nízkoobjemový skútr odhadem právě s motorem 300 ccm.

Nákres prozrazuje klasickou konstrukci s jednoválcovým motorem a variátorem zavěšeným na zadním kole a poměrně robustní příhradovou konstrukci schovanou ve středovém panelu. Podle těchto náznaků by mohlo jít o sportovně laděný stroj s koly 14 až 15 palců.


Autor: FilipT