ABUS Iven 8210

Dlouho jsme hledali kompromis mezi skladností zámku a bezpečností, kterou zajišťuje. Není problém koupit tenký řetěz, který pod sedlem nezabere moc místa, ale zloději pak stačí dvoupákové kleště, na druhou stranu opravdu odolný zámek zabere půl kufru a pomalu se vám propadne do motoru. Ideální kompromis jsme našli u ABUSu.

Iven 8210 není sice letošní novinkou, ale v modelové řadě zase takovou dobu není. Využívá osmimilimetrový řetěz s úpravou proti rozříznutí, přestřižení i zmrazení, kdy vnitřek profilu je pružný a z vnějšku je řetěz zakalený. Zámek jako takový je odolný proti odvrtání i zmrazení. Na zámku je nová syntetická tkanina, která by měla být odolnější a ochránit váš skútr před poškrábáním.

Zámek má vzhledem ke své odolnosti i velice příjemnou hmotnost, která je 1934 g u 85 cm dlouhého zámku a 2497 g u 110 cm dlouhého zámku. Vzhledem k použití na skútru stačí celkem pohodlně i kratší varianta, kterou vozíme i my pod sedlem redakčního Maxonu.

Na nějaké testy odolnosti bohužel nejsme v redakci připraveni a ani by nebyly objektivní, každý zámek samozřejmě lze překonat, je to jen otázkou času, na tento ABUS ho ale zloděj bude potřebovat sakra dlouho. Zámek má vzhledem k rozměrům velice slušnou třídu bezpečnosti 9. Pokud tedy sháníte vhodný zámek pod sedlo vašeho stroje, doporučujeme právě ABUS.

Autor: skutrmania.cz