3D ochranná známka pro Hondu Super Cub

Společnost Honda Motor Co., Ltd. dnes oznámila, že Japonský patentový úřad zapsal tvar oblíbeného a dlouhou dobu prodávaného skútru Honda Super Cub jako trojrozměrnou ochrannou známku. Jedná se vůbec o první případ v Japonsku, kdy byl tvar motocyklu nebo jakéhokoliv jiného výrobku v automobilovém průmyslu zapsán jako trojrozměrná ochranná známka a jedná se o mimořádně výjimečný případ i mezi všemi průmyslovými výrobky.

Více než 50 let od chvíle, kdy byl model Super Cub v roce 1958 poprvé představen, udržuje značka Honda jeho konzistentní designový koncept a zaměřuje se především na funkční vylepšení. V důsledku toho nastala situace, kdy většina zákazníků, kteří tvary skútru Super Cub zahlédnou, si je ihned spojí se značkou Honda. Tato skutečnost byla jedním z rozhodujících faktorů, na základě kterých se Japonský patentový úřad rozhodl ochrannou známku zapsat.

Model Super Cub se prodává nebo prodával ve více než 160 zemích*. Do března 2014 se se na celém světě prodalo 87 miliónů* skútrů Super Cub, což z tohoto modelu činí motocykl s největším počtem vyrobených kusů na světě. Společnost Honda bude i nadále pečovat o základní koncept modelu Super Cub a hodlá přinášet radost zákazníkům po celém světě.

Celkové počty vyrobených kusů řady Super Cub

10 miliónů kusů: srpen 1974

50 miliónů kusů: prosinec 2005

60 miliónů kusů: duben 2008

Klíčové země pro model Super Cub:

Thajsko, Indonésie, Vietnam, Brazílie, Čína, Nigérie, Japonsko atd.

Společnost Honda aktuálně model Super Cub vyrábí v 15 závodech ve 14 zemích po celém světě.

Autor: skutrmania.cz