fotka

Nové Piaggio MP3 500 ABS-ASR

  • autor: FilipT, foto: TZ

Příští týden se v Paříži představí nová verze italského tříkolového skútru Piaggio MP3, který jako první uvedl na trh stále populárnější tříkolové řešení skútrů. Od roku 2006 se strojů MP3 prodalo přes 150 000 kusů a je velmi populární také kvůli možnosti řídit tyto stroje jen s řidičákem na auto.

Největší model skupiny MP3 v minulosti využíval motor vyvinutý původně pro maxiskútr Beverly 500. Nyní se výrobce rozhodl použít novější pětistovkový agregát z modelu Piaggio X10 vybavený systémy elektronického plynu ride-by-wire a kontrolou trakce ASR ( Acceleration Slip Regulation). Co je ale doslova převratnou novinkou, je využití protiblokovacího brzdového systému ABS. Tento systém totiž zatím pro tříkolové skútry nikdo nenabízí a Piaggio tak bude opět mít náskok.

Vedle motoru si nové MP3 vzalo od maxiskútru X10 také povedený design zadní části, předek zůstává hodně věrný předchozí verzi. Do zvětšeného podsedlového prostoru se nyní vejdou dvě integrální přilby, zvětšila se také přední kola z 12" na 13". I nadále bude v nabídce také verze s pedálem nožní brzdy, který umožňuje zařazení tohoto maxiskútru mezi vícestopá vozidla a řízení s řidičákem na osobní automobil.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/329180/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz