fotka

ABUS Iven 8210

  • vydáno: 20.7.2012
  • autor: skutrmania.cz
reklama

Dlouho jsme hledali kompromis mezi skladností zámku a bezpečností, kterou zajišťuje. Není problém koupit tenký řetěz, který pod sedlem nezabere moc místa, ale zloději pak stačí dvoupákové kleště, na druhou stranu opravdu odolný zámek zabere půl kufru a pomalu se vám propadne do motoru. Ideální kompromis jsme našli u ABUSu.

Iven 8210 není sice letošní novinkou, ale v modelové řadě zase takovou dobu není. Využívá osmimilimetrový řetěz s úpravou proti rozříznutí, přestřižení i zmrazení, kdy vnitřek profilu je pružný a z vnějšku je řetěz zakalený. Zámek jako takový je odolný proti odvrtání i zmrazení. Na zámku je nová syntetická tkanina, která by měla být odolnější a ochránit váš skútr před poškrábáním.

Zámek má vzhledem ke své odolnosti i velice příjemnou hmotnost, která je 1934 g u 85 cm dlouhého zámku a 2497 g u 110 cm dlouhého zámku. Vzhledem k použití na skútru stačí celkem pohodlně i kratší varianta, kterou vozíme i my pod sedlem redakčního Maxonu.

Na nějaké testy odolnosti bohužel nejsme v redakci připraveni a ani by nebyly objektivní, každý zámek samozřejmě lze překonat, je to jen otázkou času, na tento ABUS ho ale zloděj bude potřebovat sakra dlouho. Zámek má vzhledem k rozměrům velice slušnou třídu bezpečnosti 9. Pokud tedy sháníte vhodný zámek pod sedlo vašeho stroje, doporučujeme právě ABUS.

reklama

Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Novinky na MOTODENIK.CZ
Copyright © 2010-2016 Skutrmania.cz