fotka

Hlas rozumu z Bruselu

  • vydáno: 8.9.2011
  • autor: FilipT

Zatímco naši politici jdou spíše cestou represe a utahování šroubů, v Belgii se podařilo navrhout řadu zákonů, které pomáhají motorkářům a přibližují legislativu realitě. Že by to bylo tím, že belgický král je taky motorkář?

Od 1. září - legální jízda mezi pruhy

Je povolena jízda mezi pruhy v dopravních zácpách. Rychlost motorky či skútru nesmí překročit 50 km/h a motocyklista nesmí míjet okolní auta rychlostí větší než 20 km/h. Taková jízda bude také povolena pouze mezi dvěma pruhy nejvíce vlevo, navztahuje se tedy na jízdu po krajnici.

Pruhy vyhrazené pro autobusy

Motocykly a skútry mohou jezdit v pruzích určených pro autobusy a taxi.

Parkování na chodníku

Ve městech mohou motocykly a skútry parkovat i na chodníku, pokud neomezují chodce a pokud ponechají volnou šířku chodníku 1,5 metru.

Vození dětí

Na místě spolujezdce bude možné vozit děti starší osmi let, děti od 3 do osmi let lze převážet jen ve speciálních sedačkách a na motocyklech do 125 ccm

Povinná ochranná výbava

Kromě přilby budou muset motorkáři mít i další ochranné vybavení jako rukavice, bundu s dlouhými rukávy, dlouhé kalhoty a boty kryjící kotníky.

Co dodat na závěr? Zdá se, že v Belgii politici dokážou povolit moudře reagovat na stávající stav věcí. Lidé už mezi pruhy či v pruzích pro autobusy stejně dávno jezdí - protože je to zkrátka rozumné a nikomu tím neuškodí ani nikoho nezpomalí. To samé platí pro parkování na chodníku.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/191317/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 181
    
    Copyright © 2010-2019 Skutrmania.cz