fotka

Elefantentreffen 2016 s Adivou AD3

  • autor: Matěj Oliva, Foto: František Chobot, Matěj Oliva

Při vidině přívalů sněhu a teplotách hluboko pod bodem mrazu jsem sháněl ideální stroj na letošní Elefanty. No a co si můžete přát víc, než střechu, velký plexištít, velký kufr a navíc k tomu všemu topení. Bohužel minulou neděli vzaly sníh i zima za své a na Elefanty jsem tak letos mohl vyrazit v džínách a bundě na skútr, i tak to ale stálo za to.

Adiva je bezesporu výjimečný skútr s výjimečnými schopnostmi, které ale vyniknou až když přestane být pěkně. Do té doby jde vlastně jen o celkem těžkou tříkolku. Jakmile ale začne pršet, nebo se ochladí, můžete si naplno užívat všech benefitů, které tohle vozítko nabízí. A že jich není málo.

Elefantentreffen letos slavil 60. výročí a to byl rozhodně jeden z důvodů, proč se do údolí sjela opravdu hojná účast z celé Evropy a to nejen kontinentální! Tím druhým důvodem byly příjemné teploty nad nulou, které umožňovaly relativně pohodlnou cestu i přes hory. I když na Šumavě to rozhodně nebylo ideální a teplota tu klesla na tři stupně a jel jsem v husté mlze. Schovaný za velkým sklem jsem to ale celkem bez problémů přečkal.

O to pohodlnější byla na zastřešené tříkolce, která mě i díky stabilitě na mokré a studené silnici držela jak přibitá a do zatáček jsem mohl jet v podstatě stejně rychle jako za sucha. Problém nastal jen při silném větru, který má na tříkolku velký vliv a dokáže s ní pořádně cvičit.

Celkem mě překvapila i cestovní rychlost skútru, který musí bojovat s velkým odporem velkého plexiskla a kapotáže. I přes tento handicap se dokáže Adiva na rovince rozpohybovat na 110 km/hod. a do kopců se statečně hrnula skoro stovkou. Nakonec jsem tak spíš já dojížděl auta, než abych se bál u krajnice, jako když jsem jel na Elefanty před dvěma lety na skútru.

Na samotném srazu se od loňska nic moc nezměnilo. jen příjemný sníh vystřídalo všudypřítomné a dost protivné bahno, díky kterému přijela Adiva zpět zabarvená jako poctivé enduro, ale to k tomuhle zážitku prostě tak nějak patří.

Před branami srazu, na který se sjelo podle prvních odhadů přes 5000 motorkářů budila Adiva zasloužený zájem a i v místě, kde je koncentrace nejrůznějších "divnostrojů" dokázala vyniknout.

Ještě vám dlužím údaj o spotřebě. Ta se na dlouhé cestě vyšplhala na 4.1 litru na sto hlavně díky jízdě na plný plyn na dálnici, kde si skútr moc neoddechne. Naplno samozřejmě jel i větrák topení a kus cesty jsem jel proti větru. Celkově tak vůbec nejde o špatný údaj.

Pro příští Elefanty bude každopádně hodně těžké najít něco pohodlnějšího a příjemnějšího, pokud vůbec něco takového existuje, protože s Adivou to bylo jak se říká "na pohodu".Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz