fotka

Vosy opět obsadily Džbán – Pragovespa 2014

  • autor: Matěj Oliva

Jen těžko byste u nás hledali stylovější sraz, než jen ten, na který se každý rok sjíždějí majitelé skútrů značky Vespa. Stroje všech kubatur a každého věku zaplavily na víkend Prahu 6 a při pravidelném rojení i zbytek našeho hlavního města.

Sraz už dávno není jen setkáním českých majitelů, ale má širokou mezinárodní účast, tentokrát byly nejvíce slyšet Rakušané na svých dvoutaktech, kterých dorazilo několik desítek, nechyběla ale ani italská vespařka, která má na svém GT najeto přes 70 000 kilometrů – rozhovor a nějaký ten příběh pro vás chystáme.

Program srazu se skládá především z vyjížděk, soutěží a dobré zábavy. První jízda se konala hned v pátek a byla dokonce noční. Vedl jí David Matásek a provedl nás uličkami Žižkova až na Vítkov, kde jsme mohli obdivovat výhledy na noční Prahu. Další jízdy se pak konaly i v sobotu, kde jsme pro změnu zavítali na hrad Červený Újezd s nejdražší malinovkou, jakou jsem kdy pil (62 za 0,5l)☺ Po celou dobu srazu také bylo díky společnosti A-spirit možné testovat novinky od Vespy.

Sobotní večer pak tradičně patří tombole a vyhlašování soutěží. Nechyběla ovšem ani kulturní vložka, kterou patřičně oceníte až na videu, protože vystoupení YMCA s parodií Village People slovy popsat nelze.

Vyhlašovaly se tradiční disciplíny, jako je motogymkhana, hod pneumatikou, nebo jízda pomalosti. A právě v té vážení přátelé odvážíme třetí místo, konečně se ukázalo, na co máme talent☺ Více soutěží jsme bohužel nestihli, takže za rok dřív vstávat. Našlapaná byla letos i tombola, která praskala ve švech a obsahovala i takové poklady, jako originální doplňky Vespa, přilby na skútr, nebo dárkový koš italských specialit. Takže díky sponzorům akce.

Nedělní dopoledne patřilo hlavní vyjížďce, na kterou se seřadilo, alespoň podle mých informací 119 strojů, které za doprovodu policie vyrazily do centra Prahy, konkrétně na Václavské Náměstí, kde byla první zastávka. Dále se pokračovalo na Loretánské Náměstí okolo Pražského Hradu. Výlet to byl nejen díky pěknému počasí opravdu nádherný a díky turistům nebude Vespám chybět celosvětová publicita☺ Na té se podílela i brněnská sekce, která dorazila ve stylu šedesátých let, ostatně mrkněte na fotky.

Pragovespa je tedy za námi a nám nezbývá, než poděkovat Vespa Clubu Praha za perfektní sraz a těšit se zase za rok!


Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz