fotka

60. Elefantentreffen se blíží, jak si sraz užít?

  • autor: Matěj Oliva

Nezapomenutelným zážitkem je účast na zimním srazu Elefantentreffen, který už po 60. pořádá německý motoklub. Jako samotný sraz je zajímavá i cesta, kterou si nenecháváme ujít.

Loni jsme na "Elefanty" vyrazili na motorce Harley-Davidson , letos nás čeká asi nejkomfortnější cesta v sedle kapotované tříkolky Adiva. Ta je vybavena snad vším, co se vám může v zimě hodit, dokonce i topením! Jak Adiva uspěla se dozvíte už za týden v našem článku. Nejdříve se ale podívejme, jak se na sraz dostat a co nezapomenout.

Stránky srazu: najdete zde: http://www.bvdm.de/index.php?id=47&lang=3

Cesta je poměrně jednoduchá, stačí vyrazit k hraničnímu přechodu Strážný a přejet na německou stranu hranic. Pak už je to jen nějakých padesát kilometrů po kvalitních silnicích. Letošní novinkou je ovšem nutnost mít v Německu na svém stroji obuté zimní pneumatiky. Na druhou stranu z našich zkušeností víme, že pneumatiky v době srazu policie nikdy nekontrolovala, ale znáte to.

Pokud nemáte stroj, na kterém si troufnete vyrazit na celou cestu po ose, můžete dorazit na sběrné parkoviště asi 2km od místa srazu autem a dojet poslední kus na motorce, ať už je v jakémkoliv srazu.

Na místě samotném pak zaplatíte několik eur vstupní poplatek a dostanete samolepku a brožuru. V údolí vás pak čeká asi to nejzajímavější – motorky. Najdete tu snad všechno, co se kdy vyrábělo. Někdo dorazí na podomácku vyrobených sajdkárách připojených k čemukoliv. Přijedou ale i vymazlené Vespy z Itálie, Uraly a Dněpry až z Ruska a Ukrajiny, ale najdete tu i nejnovější superbiky. Jiný program na srazu není, snad jen krom jízd v „aréně“ ve spodu údolí, kde je vystavěna improvizovaná plochodrážní trať.

Co se týče občerstvení, je všechno na vás. V místě srazu je jen stánek se svařákem a něčím ostřejším, ale jídlo je v režii účastníků. Na místě můžete ještě zakoupit balíky slámy a balíky dřeva na topení. Bez toho je velmi těžké víkend v zimě přečkat. Mista na stanování je dost, ale kvalita je různá, zkrátka kdo dřív přijede, ten má lepší místo.Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/329180/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz