fotka

První ročník Sprintparty poznamenal déšť

  • autor: Matěj Oliva, Foto: František Chobot, Tereza Kubátová, Lenka Tichá

Je to za námi, po dlouhých přípravách konečně proběhl první ročník sprintů všeho druhu pro motorky, čtyřkolky a skútry. Na páteční tréninky ještě pálilo slunce, bohužel v noci se na letiště v Katusicích snesl déšť a ráno to nevypadalo kdovíjak růžově.

Ze všech stran republiky navíc chodily zprávy o velkých deštích, což odradilo především řadu diváků. Deště se ale letišti naštěstí vyhnuly a plocha byla během jízda suchá. Navzdory počasí dorazil dostatečný počet jezdců téměř do všech vypsaných tříd a i diváci si nakonec našli čas přijet se podívat. Technické přejímky probíhaly až na maličkosti v pohodě a všechny stroje se vydaly na trať.

Nejdramatičtější souboje se odehrávaly ve třídě čtyřkolek, ze které vzešel i nejrychlejší soutěžní čas dne10.06 s., mezi čtyřkolkami se také představila jediná dáma ve startovním poli. Mezi motorkami byla nejrychlejší třída 250 speciál, kde padl čas 11.13s.

Výsledky: Výpis umístění v jednotlivých kategoriích motocyklů najdete na adrese http://sprintparty.cz/index.php?stranka=1308476308

Ve skútrech samozřejmě zvítězil jezdec třídy open na Gileře 500 časem 12.25s. Zdatně si ale vedl i náš redakční Motowell RS 50, který zdatně soupeřil se skútry kategorie 200, kam byl zařazen vzhledem k nedostatku sedmdesátek na startu. Nakonec z toho bylo druhé místo, na prvním místě dojel Filip na Symu 125, třetí dojela Vespa 125 v sedle s Františkem Binou.

Na startu bylo k vidění mnoho zajímavých strojů, od dobových dragsterových speciálů Jawa 50, až po nové přestavby plné moderních řešení a techniky. Startovala i třída klasiků bez úprav, kam se mohli přihlásit jezdci z ulice a díky vyrovnané technice tu byly hodně zajímavé souboje.

V rámci závodů se jel i vložený sprint VIP strojů, který přilákal pozornost diváků, jejichž počet se počítal na stovky (jeden přijel až z Holandska). Na startu byl k vidění Can-am Spyder RS, který si to ve sprintu rozdal s Ducati Diavel, v sedle s naším spolupracovníkem Stephenem Edwardsem. Ze začátku měl Can-am přes pálící se gumu navrch, ale jedna stopa přeci jen nakonec zvítězila a Diavel ukázal své dragsterové předpoklady. Ve druhé jízdě se proti sobě postavil redakcí testovaný Harley 1200 Custom proti Moto Guzzi Norge, tady už byla technika podstatně vyrovnanější, ale i zde Harley ukázal, že na rovné trati bude vždy kralovat.

Na závěr bych rád poděkoval partnerům akce, bez kterých by sprinty nebyly, jsou to firmy Motorex – dodavatel maziv a kosmetiky, firma Motocentrum Olešná, autorizovaný dealer Suzuki a prodejce motopříslušenství, firma Prosprint.cz – poskytovatel časomíry a motoklub Lucifers Czech, který nám zdatně vypomohl s organizací celé akce.

První ročník byl sice hodně poznamenán počasím, přesto si myslím, že se akce podařila, jezdci si zazávodili a příští rok se v Katusicích sejdeme znovu, vaše náměty a připomínky samozřejmě uvítáme.Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/317284/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz