fotka

První český elektroskútr na prodej

  • autor: skutrmania.cz

První český elektromobil na prodejMirošovice 31.1.2018​ - Již po dokončení homologace bylo jasné, že Čezeta 506 se stala prvním ​sériově vyráběným elektromobilem​ v České Republice, který je způsobilý pro provoz na silnici. Pokud by vám ani to nestačilo, můžete vlastnit skútr s výrobním číslem 1, který v lednu opustil brány prostějovské továrny Čezeta.


První vyrobená Čezeta je model 506/02, tedy silnější varianta s maximální rychlostí ​123 km/hod a 6kWh baterií​ s reálným dojezdem ​150 km​. Čezeta je tak aktuálně nejrychlejším elektrickým skútrem s homologací na světě! První vyrobená Čezeta má i speciální tmavě modrou metalickou barvu a bílé sedlo. Důležitá je ale především plaketa s ​výrobním číslem 1​, díky ní může nový majitel vlastnit kus historie. Jak často se vám naskytne možnost pořídit si vůbec první vyrobený stroj? K tomu ještě navíc vůbec ​první sériový elektromobil​ vyrobený v České Republice.


Model Čezeta 506 přichází po šedesáti letech od výroby prvního modelu 501, který se stal především díky svému designu ​legendou československých silnic​. Moderní skútr 506 zachovává původní proporce legendárního stroje, ale díky inovativnímu přístupu nabízí řadu moderních řešení jako je elektrický pohon, intuitivní využití rekuperace a mnoho dalšího.Unikátní Čezeta 506 s výrobním číslem #1 je k vidění v klubu Čezeta v Mirošovicích u Prahy (U Zvoničky 10), kde kromě ní můžete obdivovat i sbírku historických skútrů.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/317284/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz