fotka

70th Anniversary Vespa od Butcher Garage

  • autor: skutrmania.cz

I ze staré Vespy LX, která na první pohled vypadá skoro na odpis se dá udělat parádní stavba, která zaujme každého. Asi tak by se dala shrnout stavba, kterou má na svědomí Butcher Garage, firma, která se zabývá prodejem dílů a přestavbami.

Výzva ke stavbě tohoto skútru přišla z Ruska, kde vznikl podobný projekt. Cílem zákazníka ale bylo hlavně prodloužit skútr, změnit přední světlo a dozadu dostat pořádně širokou pneumatiku. A to se podařilo na jedničku. Kyvná vidlice s motorem je kompletně přepracovaná a místo klasického tlumiče se podařilo do útrob ocelové karoserie dostat centrální pružící jednotku.

Zadní ráfek je svařený ze dvou ocelových a díky letmému zadnímu kolu bylo snadné ho na skútr dostat. Přední část přišla o typické světlo s klasickými budíky. Hlavní reflektor se přesunul na nový laminátový přední blatník. Původní řídítka nahradila daleko sportovnější. Celkový dojem pak dotváří matně černý lak.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz