fotka

Budeme jezdit v kolonách legálně?

 • vydáno: 25.5.2016
 • autor: Matěj Oliva

Nedávno jsme psali článek o tom, jak se chovat při průjezdu kolonou aut a samozřejmě i o tom, že tato činnost není zcela legální. Vypadá to ale, že by se to mohlo změnit.

Největší problém je aktuálně v tom, že zákon dostatečně neupravuje pohyb motocyklů v pomalu jedoucí, nebo stojící koloně. Zatímco cyklisté mají jasně povolené předjíždění kolony z pravé strany, motorkáři jsou tak trochu mimo zákon. Policie tuto činnost více méně toleruje, ale v případě nehody nadchází zdlouhavé vyšetřování s nejasným výsledkem a právem.

Někdo totiž může předjídění motocyklu vysvětlit jako objíždění pomalu jedoucího vozidla, což je v pořádku. Pokud ale objíždíte vozidlo zprava, je to špatně. Podle dopravní policie je především nutné zpřesnit zákon, no a vzhledem k tomu, že jízda motocyklů v kolonách není statisticky nijak zvlíášť riziková, můžeme očekávat, že v nové úpravě zákona bude tato činnost legalizována. Je třeba ale jasně stanovit pravidla, protože pokud jste někdy zažili špičku ve velkém městě, víte, že skútry můžete čekat v podstatě kdekoliv, zprava i z leva a samozřejmě i v odstavném pruhu, což je samozřejmě zakázáno.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz