fotka

Budeme jezdit v kolonách legálně?

  • autor: Matěj Oliva

Nedávno jsme psali článek o tom, jak se chovat při průjezdu kolonou aut a samozřejmě i o tom, že tato činnost není zcela legální. Vypadá to ale, že by se to mohlo změnit.

Největší problém je aktuálně v tom, že zákon dostatečně neupravuje pohyb motocyklů v pomalu jedoucí, nebo stojící koloně. Zatímco cyklisté mají jasně povolené předjíždění kolony z pravé strany, motorkáři jsou tak trochu mimo zákon. Policie tuto činnost více méně toleruje, ale v případě nehody nadchází zdlouhavé vyšetřování s nejasným výsledkem a právem.

Někdo totiž může předjídění motocyklu vysvětlit jako objíždění pomalu jedoucího vozidla, což je v pořádku. Pokud ale objíždíte vozidlo zprava, je to špatně. Podle dopravní policie je především nutné zpřesnit zákon, no a vzhledem k tomu, že jízda motocyklů v kolonách není statisticky nijak zvlíášť riziková, můžeme očekávat, že v nové úpravě zákona bude tato činnost legalizována. Je třeba ale jasně stanovit pravidla, protože pokud jste někdy zažili špičku ve velkém městě, víte, že skútry můžete čekat v podstatě kdekoliv, zprava i z leva a samozřejmě i v odstavném pruhu, což je samozřejmě zakázáno.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz