fotka

Než přijde léto - bunda Blauer Easy Winter

  • autor: Matěj Oliva, Foto: Autor, František Chobot

Po letošní zimě můžeme prohlásit, že skútr je opravdu celoročním dopravním prostředkem. Přeci jen ale v teplotách lehce nad nulou je třeba se pořádně obléct. No a pokud chcete něco, co vypadá dobře, je teplé a zároveň vás ochrání v případě pádu, můžeme doporučit novinku od Blaueru, kterou jsme si osobně vyzkoušeli.

Blauer Easy Winter je v podstatě klasická zimní péřová bunda, která má všité chrániče a je uzpůsobena pro použití na motorce, nebo na skútru. Stejně dobře ale poslouží například na lyžích. Střih je velmi pečlivě promyšlený a bunda vám sedí tak, že za jízdy nikde neplandá a zároveň je velmi pohodlná. Nechybí samozřejmě několik praktických kapes. Bunda sice nemá žádnou sofistikovanou membránu, přesto nabízí velmi slušnou odolnost proti vodě.

V bundě jsem kromě klasického ježdění absolvoval i zimní sraz Elefantentreffen, kde jsem si mohl vyzkoušet i teploty okolo nuly, jízdu v mlze a sněžení. Všude bunda obstála na výbornou. Díky vysokému límci mi netáhlo na krk a mohl jsem bundu využít v kombinaci s otevřenou přilbou, aniž bych ztratil tepelný komfort. Jediné mínus je tak neoddělitelná kapuce, která se při špatném úhlu a rychlé jízdě "nafoukne" a nepřijemně táhne za krk. Stačí ale rukou kapuci zmáčknout a jste v pohodě. Využít jí pak můžete když zastavíte, nebo třeba na sjezdovce, kam se mimochodem bunda výborně hodí. Výhodou bundy je samozřejmě i to, že jí můžete nosit i jakou běžnou civilní bundu. Když pak někam přijedete na skútru, dáte přilbu pod sedačku a nikdo nepozná, jak se dopravujete.

Vice informací a cenu najdete na www.mr43.cz

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz