fotka

Moto X trike - Elektrická tříkolka od Motoscoot

  • vydáno: 15.2.2016
  • autor: skutrmania.cz, Foto: Motoscoot

Klasických skútrů je hodně, ale lidé stále hledají možnost, jak jezdit po městě levně, rychle, nestát v kolonách, být v bezpečí a zároveň se uchránit před zimou a deštěm. Řešením může být nová tříkolka, kterou ve spolupráci s Číňany vyvinula opavská firma Motoscoot.

Tříkolka jak už jsme říkali jezdí na elektřinu, což jí předurčuje především do města a jeho okolí. Na jedno nabití ujede zhruba 70 kilometrů, což je ve městě dostačující. Nabíjí se pak 6 hodin. Konstrukční rychlost je pak pro řidičák AM 45 km/hod, může ale jet i 55. První tříkolkou Motoscootu byl Velorex, který se ale vyrábí jen na zakázku a jde hlavně o extravagantní sportovní stroj.

Technologii, know how a design dodo Motoscoot. Cell výroba pak bude probíhat v Číně, kde se firma může dostat na mnohem nižší náklady, než při výrobě v tuzemsku. V plánu je i čtyřkolová verze s volantem, který by měla přijít později. V prvním roce se počítá s výrobou 300 kusů, ty se objevím na showroomech Motoscoot. V budoucnu se bude pracovat především na vývoji baterií, které můžou zvýšit cestovní rychlost a hlavně dojezd.

Další články z rubriky:

reklama

Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz