fotka

EICMA 2015: Piaggio

 • vydáno: 19.11.2015
 • autor: skutrmania.cz

Hlavní novinkou koncernu piaggio je zbrusu nový motor s označením iGet, který dostane už letos do svých útrob Piaggio Medley a Liberty. Hlavní novinkou je chlazení agregátu kapalinou a systém start-stop. Díky těmto novinkám dokáže motor plnit normu EURO4 a co je zajímavější, dokáže podstatně srazit spotřebu. Motor bude dostupný v kubaturách 50, 125 a 150 ccm.

Motor nabíztí celou řadu nových a zajímavých řešení, jako je startér přímo na klikové hřídeli, který zajišťuje okamžitou reakci na start, dále chladič integrovaný do bloku motoru, nebo přepracovaný variátor. Výkonové parametry jsou odpovídající dané kategorii: 125 ccm - 9kW, 150 ccm - 11 kW. Piaggio slibuje u těchto motorů spotřebu v rozmezí 2,1 - 2,2 litru.

Piaggio Liberty

V první fázi se motor iGet usadí ve dvou skútrech. Prvním z nich je oblíbené Liberty. To dostalo v nové generaci několik vylepšení. Zásadní je nový rám, který je pevnější a nabízí vyšší tuhost. Nové je přední světlo s technologií LED, palubní deska a několik dalších detailů.

Piaggio Medley

Zbrusu nový model je pak Medley. Je to skútru klasických italských tvarů. Skútr váží 138 kg a nabízí to nejmodernější, co má Piaggio aktuálně v zásobě. Najdete tu velký podsedlový prostor, který pojme hned dvě přilby a hlavně komunikační platformu PMP (Piaggio Multimedia Platform), která umožňuje komunikaci s multimediálními zařízeními a připojení elektronických doplňků z nabídky Piaggio.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz