fotka

Honda, BMW a Yamaha spolupracují na C-ITS

  • autor: FilipT

Tři velké značky, které se hodně zabývají technologiemi zvyšujícími bezpečnost jízdy na motocyklu, zahájily spolupráci na inteligentních systémech C-ITS (Cooperative-Intelligent Transportation Systems) pro jednostopá vozidla. Společně založily konsorcium Connected Motorcycle Consortium, jež se bude zabývat komunikací mezi vozidly a předcházením dopravních nehod.

Systémy C-ITS by měly přijít do praxe již od roku 2020 a spolupráce těchto tří značek by měla urychlit vývoj. V současné době totiž vzniká bezpečnostní platforma pro automobily s cílem vyvinout systém, kdy vozy budou pomocí neustálého sledování GPS polohy a bezdrátové komunikace mezi auty v blízkosti schopny zabránit srážkám a nebezpečným situacím. Motocykly ale mají kvůli jiné dynamice hodně odlišné požadavky na bezpečnost. Elektronické jednotky pro motocykly také budou muset být lehčí a odolné proti vodě, prachu a vibracím. Úplně jiný také bude muset být software a algoritmy pro zásahy do řízení.

Honda, BMW Motorrad a Yamaha již řadu let pracují v této oblasti vývoje a zúčastnily se řady evropských testů v praxi. Značka BMW Motorrad se zúčastnila v testu simTD komunikace vozidel v provozu v oblasti Frankfurtu, Honda a Yamaha zase zapojily do celoevropského testu DRIVE C2X. Nyní tyto značky spojí své síly a budou společně pracovat na novém standardu C-ITS pro motocykly.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz