fotka

Govecs Tripl, skútr jako dodávka

  • autor: FilipT

Umíte si představit skútr se zavazadlovým prostorem o velikosti kufru osobního automobilu? Právě takový stroj představila německá značka Govecs vyrábějící elektrické skútry.

Koncept s názvem Tripl odkazujícím na tři kola se představí na výstavě Salon Post-Expo2015 v Paříži jako příspěvek k individuální dopravě i přepravě nákladů v centrech velkoměst. Tříkolový kříženec mezi dodávkou a skútrem se skvěle hodí na pěší zóny a historická centra měst s omezeným prostorem i možnostmi parkování.

Pokud se dostane do výroby, bude v nabídce v řadě variant umožňujících další úpravy a dostavby. V současné podobě nabízí pořádný zavazadlový prostor o objemu 750 litrů a nosnosti 91 kg, navržená konstrukční rychlost je 45 km/h a dojezd na 8kWh baterii je téměř 100 km, pak je třeba baterii za 4-8 hodin dobít.

Zavazadlový prostor je samozřejmě zamykatelný a vodotěsný za deště, dokonce je možné jej vybavit chlazením zajišťujícím stabilní teplotu uvnitř. Celkově tento koncept oživuje myšlenku rikši a ukazuje, že v dnešní přeplněné době se mohou díky flexibilnímu a jednoduchému elektrickému pohonu na trh pomalu vracet nápady z minulosti.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 180
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz