fotka

Nové BMW C650 Sport a C650GT 2016

  • autor: FilipT, foto: BMW

Do příští sezóny vyrazí oba maxiskútry od BMW s mírně upraveným designem a řadou vylepšení. Po pěti letech úspěšného působení na trhu tak přichází další modernizace. Co vše se změnilo? Není toho málo!

Jak jste si možná všimli v nadpisu článku, změnilo se označení modelu BMW C650 Sport, dříve to bylo trošku nelogicky C600 Sport, přestože pod kapotami se skrýval stejný řadový dvouválec 647 ccm o výkonu 60 koní jako u modelu 650 GT – od příštího roku tedy už jsou oba oficiálně i označením 650. BMW C650 Sport má navíc úplně nový sportovnější design, zatímco u modelu GT přišly jen mírné úpravy v zadní části a zadního světla. Oba stroje pak mají přepracovaný výfuk a novou přístrojovku a řídítka. Změny se dotkly i centrálního stojanu a automatického zapínání funkce denního svícení.

Inovace motoru se týká hlavně nastavení vstřikování a úprav variátoru CVT. Oba modely tak nabídnou podstatně ostřejší starty z místa a rychlejší reakci na plyn. To bylo možné kvůli rozšíření elektroniky o další funkci Bosch 9.1MB ABS – kontrolu trakce BMW 'ASC' (Automatic Stability Control), která je spolu s ABS součástí standardní výbavy.

Právě díky kontrole trakce, která předejde smykům při rozjezdu na mokru či na dlažebních kostkách, bylo možné přiostřit reakci na plyn a razanci rozjezdů. Toto nové nastavení poměrů variátoru spolu s vylepšeným odpružením s lepší stabilitou také umožnilo zvýšit maximální rychlost ze 175 km/h na 180 km/h a splnit požadavky emisních norem Euro4.

Model BMW C650GT jako první ve světě motocyklů a skútrů přichází s další možností příplatkové výbavy v podobě 'Side View Assist' – asistenta sledujícího mrtvý úhel. Ten pomocí ultrazvukových senzorů v přední a zadní části skútru sleduje objekty skrývající se mimo zorný úhel řidiče až na vzdálenost pěti metrů a upozorní na vozidla pohybující se zhruba stejnou rychlostí (+-/ 10 km/h) ve vedlejších jízdních pruzích vedle skútru. V takovém případě se rozsvítí výstražné trojúhelníky v bočních zrcátkách. Pokud by jezdec dal signál ke změně směru jízdy k vedle jedoucímu vozidlu, začne kontrolka blikat.

Redakční maxitest: Přečtěte si náš Maxitest Maxiskútrů nad 600 ccm zde: http://skutrmania.cz/clanek/404-maxitest-maxiskutru-aprilia-bmw.html

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz