fotka

Frankfurt 2015 Honda UNI-CUB β

 • vydáno: 17.9.2015
 • autor: FilipT, zdroj: Honda

Frankfurtský autosalon přinesl první možnost projet se s osobním vozítkem UNI-CUB β od Hondy. Elektronický zázrak jezdí na jednom velkém kole, které ale místo pláště má malá příčná kolečka – ostatně nejlépe je to vidět na videu na konci článku.

To hlavní je ale elektronika, která dokáže přesně zpracovat vaše intuitivní impulsy a udržuje rovnováhu, mimo jiné také pomocí gyroskopů. Všesměrové hnací kolo (Honda Omni Traction Drive System) vyvinula Honda v rámci průkopnického výzkumu humanoidních robotů. Výsledkem tohoto výzkumu a vývoje je nejpokročilejší humanoidní robot na světě ASIMO. Nové technologie umožňují jezdci pohybovat vozítkem UNI-CUB β dopředu, dozadu, do stran a úhlopříčně jednoduchým přenášením tělesné hmotnosti a nakláněním se do požadovaného směru jízdy.

Honda tento koncept testuje a ověřuje možnosti využití již od roku 2012 v rámci předváděcího a testovacího programu v Japonsku ve spolupráci s Národním muzeem vědy a techniky (Miraikan). Nový model UNI-CUB β, který vychází z předchozího modelu UNI-CUB, byl vyvinut na základě analýzy dat programu a hodnocení uživatelů.

Model UNI-CUB β je menší a lehčí, váží 25 kg. Má vylepšenou konstrukci a materiály, vyšší užitnost a nižší polohu sezení. Celková výška vozítka UNI-CUB β je 620 mm, délka 510 mm a šířka 315 mm. Napájení zajišťuje lithium-iontová baterie, se kterou lze ujet až 6 km, a která vydrží 1,5 hodiny při rychlosti 4 km/h. Maximální rychlost je 6 km/h, tedy rychlost svižné chůze.

Video vysvětlí vše

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz