fotka

Frankfurt 2015: Peugeot Metropolis 400 D-air

 • vydáno: 16.9.2015
 • autor: FilipT, foto: František Chobot, Peugeot

Na frankfurtském autosalonu se představila celá řada nových technologií a bezpečnostních systémů. My jsme měli možnost si v reálu důkladně prohlédnout první skútr s vestavěným bezpečnostním systémem, které při nárazu aktivuje airbag zašitý v bundě jezdce i spolujezdce.

Výrobcem bundy s airbagem je italská společnost Dainese, který ve spolupráci s Peugeotem připravila také aktivační elektroniku airbagu. Bundy jsou bezdrátově napojené na elektronickou řídicí jednotku ve skútru a aktivují se po vyhodnocení řady parametrů včetně rychlosti, úhlu motocyklu, síly nárazu a dalších. Airbagové vložky se nafouknou během pouhých 45 milisekund.

Volba modelu Metropolis je logická, tříkolové skútry jsou totiž vyhledávány hlavně kvůli jejich podstatně vyšší stabilitě a bezpečnosti. Kombinovaný airbagový systém získal přísnou certifikaci TÜV a více než 5 hvězdiček od francouzské zkušebny SRA. A ve spojení s francouzským tříkolovým skútrem Peugeot Metropolis by tato kombinace měla představovat to nejbezpečnější, co ve světě za řídítky v současné době existuje.

Peugeot si napřed vyzkoušel zájem o tuto kombinaci na několika pilotních prodejných v Paříži a nyní ji již nabízí ve své prodejní síti. Cena airbagové bundy je v rozmezí 499 až 544 Eur a je zatím v nabídce v černé nebo reflexní žluté barvě.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz