fotka

Frankfurt 2015: Peugeot Metropolis 400 D-air

  • autor: FilipT, foto: František Chobot, Peugeot

Na frankfurtském autosalonu se představila celá řada nových technologií a bezpečnostních systémů. My jsme měli možnost si v reálu důkladně prohlédnout první skútr s vestavěným bezpečnostním systémem, které při nárazu aktivuje airbag zašitý v bundě jezdce i spolujezdce.

Výrobcem bundy s airbagem je italská společnost Dainese, který ve spolupráci s Peugeotem připravila také aktivační elektroniku airbagu. Bundy jsou bezdrátově napojené na elektronickou řídicí jednotku ve skútru a aktivují se po vyhodnocení řady parametrů včetně rychlosti, úhlu motocyklu, síly nárazu a dalších. Airbagové vložky se nafouknou během pouhých 45 milisekund.

Volba modelu Metropolis je logická, tříkolové skútry jsou totiž vyhledávány hlavně kvůli jejich podstatně vyšší stabilitě a bezpečnosti. Kombinovaný airbagový systém získal přísnou certifikaci TÜV a více než 5 hvězdiček od francouzské zkušebny SRA. A ve spojení s francouzským tříkolovým skútrem Peugeot Metropolis by tato kombinace měla představovat to nejbezpečnější, co ve světě za řídítky v současné době existuje.

Peugeot si napřed vyzkoušel zájem o tuto kombinaci na několika pilotních prodejných v Paříži a nyní ji již nabízí ve své prodejní síti. Cena airbagové bundy je v rozmezí 499 až 544 Eur a je zatím v nabídce v černé nebo reflexní žluté barvě.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 180
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz