fotka

Očekávané novinky Vespa a 70leté výročí značky

  • autor: FilipT

Jaké budou nové modely od Vespy pro rok 2016? Rozhodně se dá očekávat něco hodně podstatného, protože Enrico Piaggio vyrobil první Vespu právě v roce 1946. Příští rok tedy bude tato značka slavit sedmdesáté výročí.

Koncern Piaggio se v posledních letech vždy jeden rok soustředí na motocykly a další rok na skútry. Pro rok 2015 se objevila řada novinek Aprilie jako superbike RSV4 RF či naháč Tuono V4 1100 RR, značka Moto Guzzi předvedla custom V7 II a modely California 1400 Audace a Eldorado. A pro rok 2016 tak bude logicky řada za značkách Piaggio a Vespa, navíc s vědomím sedmdesátiletého výročí. Jaké novinky tedy budou následovat po loňských modelech Primavera a Sprint a inovované řadě GTS? Už nějakou dobu se spekuluje o tom, že by řada GTS mohla dostat výkonnější motor a změnit se na GTS 350. Jednoválec o výkonu 33 koní z modelu Piaggio X10 350 by byl logickou volbou. Nebo se dočkáme nějakého nečekaného vývoje, jaký ukazuje například následující designová skica?

Očekávat se také dají výročné verze slavných modelů a pravděpodobně se dočkáme speciálních podob luxusní Vespy 946, podobné limitované sérii Emporio Armani, o které jsme již také psali.

Značka Piaggio pravděpodobně předvede novou podobu tříkolového skútru MP3, na modernizaci také čekají některé modely řady Beverly již od roku 2011. Hlavní ale bude tříkolový segment, kde se přiostřila konkurence, a hlavně vstupem Yamahy Tricity se tři kola rozšířila i mezi levnější stopětadvacítky. Něco jako Yourban 125 s nižší cenou by byla logická odpověď...

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/317284/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz