fotka

Ubco, elektrický moped 2x2 do terénu

  • autor: FilipT

Elektropohon kvůli malému dojezdu a dlouhému dobíjení sice stále ještě není plnohodnotnou alternativou ke strojům se spalovacím motorem, ale na druhou stranu nabízí řadu nových možností. Třeba pohon předního kola...

Ubco 2x2 je kříženec mezi mopedem a motocyklem a je určený do těžšího terénu, kde jezdec nepotřebuje třeba ani projet rychle, ale prostě protřebuje PROJET. Ubco vyvinula stejnojmenná společnost na Novém Zélendu a opatřila jej lehkým rámem z robustních hliníkových trubek, díky kterým Ubco dokáže vozit až 200 kg zátěže.

O pohon se starají dva vzduchem chlazené elektromotory 1 kW v kolech s mohutným souhrnným krouťákem 90 Nm. Ty dokážou mopde rozjet na 45 km/h a s lithium-Ionovou baterií 40 Ah nabízí velmi slušný dojezd až 150 km po rovině a 100 km v hornatém terénu! Ani doba 4 hodin na dobitá není tak špatná.

Výhodnou tohoto stoje je hlavně jednoduchost. Baterie, dva motory, dvě hydraulické brzdy, odpružení a rám, to je vše. Odpružení s vidlicí ATF a dvojicí tlumičů ATR vzadu tlumí dvě shodná kola Innova Tough Gear s obutím 70/100-17 a pořádným vzorkem, díky kterému se Ubco vyškrábe opravdu všude, jak je vidět na videu na konci článku. Zvládá dokonce i svahy se stoupáním nad 30 procent.

Video

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz