fotka

I zámek může vypadat dobře - ABUS Neon

 • vydáno: 15.9.2015
 • autor: Matěj Oliva

Motozámek je především věc, kterou si kupujete především proto, aby váš skútr nebo motorka zůstaly tam, kde je zaparkujete. Většina výrobců tak svou produkci i pojala, zkrátka bezpečnost a praktičnost. V Německu ale myslí i na design, a vy si tak můžete dopřát třeba zámek v barvě svého stroje. Jedním z nich je zámek ABUS 810, který zabezpečuje naše redakční stroje.

Zámek je na první pohled vyrobený podle standardů společnosti ABUS, tedy v nejvyšší možné kvalitě. To poznáte hned, žádné vůle u klíčku, žádné roztřepané konce povlaku, kvalitní potisk... Zkrátka když vezmete zámek do ruky, tak víte že se jedná o to nejlepší.

Zámek při své délce 85 cm, váží 1700 g, což samozřejmě není málo, ale je to zároveň důkaz o výrobě z té nejkvalitnější a nejodolnější ocele. Průměr oka je 8mm. K zámku samozřejmě dostanete i dva klíče, které je možné u dealera nechat přidělat.

Zámek je chráněný proti všem druhům útoku od klasického přeštípnutí přes zmražení nebo odvrtání. Samozřejmě, že pokud přijdete s velkou flexou, přes zámek se dostanete. Ale uděláte při tom takový poprask, že je dost pravděpodobné, že vás někdo zastaví.

Zámek můžete koupit v několika barvách povlaku. My jsme vybrali modrý, který se hodí k naší Vespě, ale tak trochu čekáme, jak dlouho mu původní barva vydrží, to se necháme překvapit. Když se ale k zámku chováte slušně, hned tak ho neumažete. Povlak je navíc velmi odolný.

Celkově je ABUS samozřejmě velmi dobře zpracovaný, poskytuje adekvátní zabezpečení, navíc vypadá prostě dobře. Více informací o zámku najdete zde.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz