fotka

Quadro 4D naživo

  • autor: Matěj Oliva

Před výstavou v Miláně jsme psali o zajímavém konceptu Quadro 4D – čtyřkolovém skútru. Celý projekt vypadal spíš jako futuristická studie, než jako reálný stroj, nicméně k našemu překvapení stály v Miláně funkční prodejní kusy tohoto stroje.

Čtyřkolka je velice zajímavě řešená. Systém předních ramen je na první pohled jinak zkonstruovaný než u konkurenční MP3, vypadá jednodušeji a měl by být také spolehlivější. Na první pohled vypadá stejně jako přední zavěšení u terénních čtyřkolek. Vzadu je to ale trochu alchymie. Odpadá totiž jednoduché využití jednoho kola hnaného variátorem, jako je tomu u ostatních modelů této značky.

Hodně zajímavě vypadají brzdy - nejen že mají velký průměr, ale stroj brzdí 4 kotouče, tedy pro každé kolo jeden. To by mělo zajistit rovnoměrný brzdný efekt na všech kolech a stabilitu při razantním brzdění. Zpracování stroje je celkově na vysoké úrovni, plasty vypadají kvalitně, stejně jako palubní deska, sedačka a další komponenty. Nyní už zbývá jen počkat, zda se u nás najde importér, který by Quadro dovážel.


Video

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/329180/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz