fotka

Fotogalerie ze srazu PragoVespa 2015

  • autor: skutrmania.cz

Z oficiálního srazu Vespa Clubu Praha už se stává tradiční akce vyhledávaná i zahraničními Vespa Cluby. Na letošním pátém ročníku pořádaném jako obvykle v kempu Džbán na kraji Prahy se sjely dvě stovky skútrů Vespa a užili si zajímavý dvoudenní program na téma Vespa.

Základem je samozřejmě samotné setkání a courání po kempu s desítkami a desítkami zaparkovaných Vespiček a povídání s lidmi naladěnými na stejnou pozitivně-italskou vlnu. A samozřejmě s italskou kávou, podávanou jak jinak než z nákladního skútru Piaggio Ape.

Pro zahraniční návštěvníky jsou hodně zajímavé i společné vyjížďky po zajímavých místech Prahy, ale i my jsme neodolali a vyrazili na jednu z tras – vždyť kdy se vám poštěstí projet si Prahu v tak zajímavé společnosti. A je třeba také pochválit organizátory, domluvili opravdu zajímavé zastávky a návštěva Žižkovského vysílače s posezením nad mraky byl hodně výjimečný zážitek. A v neděli pak proběhla ještě větší projížďka – spanilá jízda všech účastníků centrem Prahy za doprovodu policie.

V okolí kempu se zase soutěžilo ve speciální disciplíně Vespacaching – kdo projede vytyčené body s nejmenším počtem najetých kilometrů a odpoví na všechny otázky? Docela zapeklitá kombinace úkolů...

Již tradičně se na velkém parkovišti před kempem také jezdila soutěž obratnosti – gymkhana. Slalom, přenášení kuželů a další překážky a dráhy, to vše jsme si díky vcelku příznivému počasí zakalenému jen několika přeháňkami skvěle užili. To samé platí i pro soutěž v pomalé jízdě, ale i další nejezdecké disciplíny jako motání lana se závažím či foukání pneumatiky na přesný tlak bez manometru.

Vespa srazu se zúčastnil také oficiální dovozce této značky, společnost Aspirit, která majitelům starších modelů připravila možnost si během testovacích jízd vyzkoušet nové modely – stopětadvacítky Sprint, Primavera a třístovku GT.

Další články z rubriky:


    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz