fotka

Koncept Maz'Out dieselový maxiskútr

  • autor: FilipT

Designová studie Maz'Out ukazuje, že stojí za to se do budoucna podívat i jiným směrem, než je současná převládající elektroskútrová mánie. Vždyť maxiskútry se už dávno zvětšily do rozměrů a hmotnosti, které by pod velkou zadní kapotou umožňovaly využití úsporného dieselového motoru!

Francouzský designér Stéphane Fougere proto navrhl skútr s vznětovým motorem 480 ccm, který se vůbec nebojí vyšší hmotnosti. Odpružení pomocí mohutné kyvné vidlice vepředu, motor umístěný v rámu místo na zadním kole i zajímavě umístěné nádrže na bocích za předním kolem ukazují, že i s vyšší hmotností se dá pracovat.

Koncept «Maz'Out» už má svého předchůdce, kterým je indický Hero RnT 150 TDI. Tohle je ovšem jiná váhová kategorie, suchá hmotnost "Mazutu" je na hranici 250 kilo.

Budoucnost je v elektrice.... ale neposloucháme tohle heslo už nějak moc dlouho? Elektroskútry jsou v reálu stále ještě spíše raritou na krátké vzdálenosti, proto je dobře, že se někdo zamýšlí i nad alternativami.

Další články z rubriky:    Fatal error: Call to undefined function dieErrorMsg() in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/skutrmania.cz/novinky.php on line 178
    Copyright © 2010-2020 Skutrmania.cz