fotka

Výlet na 50 tis km, 14 měsíců a Honda Ruckus

 • vydáno: 25.6.2015
 • autor: FilipT

Řada lidí čeká, až jednou budou mít dost času a peněz, pak si splní svůj sen a začnou cestovat a uvidí svět... až najednou zjistí, že jsou na to moc staří, nemocní... Mike Saunders si před 16 měsíci uvědomil, že čekat na své sny znamená odnést si je do hrobu. A dokázal, že k jejich splnění nepotřebujete ani moc peněz ani moc prostředků. Stačí hlavně chtít!

Téměř před rokem a půl nasedl na padesátkový skútr Honda Ruckus a od té doby spí převážně ve stanu a cestuje po Americe, kterou projel od Kalifornie po Aljašku a zase na Floridu. Už dávno nejde o dovolenou, ale o životní pouť. Jak říká na níže uvedeném videu, každý den ráno po páté vstává a celý den jede nebo poznává kraj, aby večer začal hledat místo na přespání.

K splnění snu o cestování stačí opravdu jen málo – v Mikově případě malý padesátkový skútr Honda Ruckus (u nás se prodával pod názvem Zoomer), díky kterému má čas vidět krajinu, může se klidně vydat i po cyklostezce či lávce pro pěší.

Celé video začíná nádhernou sekvencí, kdy Mike líčí přelomový bod cesty – kdy na Aljašce stál úplně mokrý a unavený před dlouhou etapou plnou bahna a sněhu - přes dvěstě mil bez možnosti přístřeší či benzinky. Tady přišlo rozhodnutí, zda to vzdát, nebo jet dál...

Video

Pokud vás zajímá, kde je Mike právě teď a co dělá, podívejte se na blog.

Další články z rubriky:

  reklama

  Novinky na SKUTRMANIA.CZ
  Novinky na QUADWEB.CZ
  Novinky na OFFROADWEB.CZ
  Copyright © 2010-2017 Skutrmania.cz